Intranet

Vpis/prepis na našo šolo

Splošne informacije povezane z vpisom v osnovno šolo

Vpis v šolo

Osnovna šola vpisuje v 1. razred v mesecu februarju za naslednje šolsko leto.

Starši morajo v 1. razred vpisati otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati osnovno šolo, dopolnili 6 let. Starši imajo pravico vpisati otroka v šolski okoliš, v katerem otrok stalno oziroma začasno prebiva, šola pa je otroka v tem okolišu dolžna vpisati. V kontekstu vpisa v osnovno šolo imata obe prebivališči ( stalno in začasno) enakovreden status. Starši, katerih otroci imajo prijavljeno stalno ali začasno prebivališče v okolišu naše šole, vabilo na vpis prejmejo na dom. V kolikor se učenec preseli v drug šolski okoliš, le-ta s formalno spremembo prebivališča postane njegov matični šolski okoliš. Vpis v šolo poteka na centralni šoli v pisarni psihologinje, na podružnični šoli pa v zbornici šole.

Prepis na drugo šolo

Starši morajo najprej vpisati otroka v šolo v svojem matičnem šolskem okolišu, najkasneje v 14 dneh po izteku roka za vpis pa vložijo pri šoli, v katero želijo vpisati otroka, vlogo za prepis. O vlogi za prepis formalno odloča zaprošena šola. Po uredbi je predpisano obvezno sodelovanje obeh šol. Zaprošena šola s prepisom lahko soglaša, če s tem ni kršena primarna pravica drugih staršev, da vpišejo otroka v šolo v svojem šolskem okolišu, ni pa dolžna ugoditi vlogi staršev, če bi s tem poseglo v njeno organizacijsko in kadrovsko strukturo ter prostorske kapacitete. Zaprošena šola mora tudi upoštevati, da se s tem šoli v matičnem šolskem okolišu ne zmanjša število učencev oziroma oddelkov tako, da bi to imelo za posledico spremembo statusa šole ali njeno ukinitev. Vlogo za prepis pošljete na želeno šolo.