Predstavitev "Kuhna pa to" v Novi Gorici

Danes so se učenke 7. razreda Tina, Diana, Karin, Valentina, Tia, Lejla in Neža, ki obiskujejo izbirni predmet Sodobna priprava hrane, s svojimi jedmi predstavile v Šparu v Qlandii.

V okviru projekta "Kuhna pa to" dekleta preko celega leta učencem pripravljajo stare briške jed in tudi predstavijo njihovo zgodovinsko ozadje. Sklepni dogodek je potekal danes v Novi Gorici. Skupina Briške pupe (Karin, Lejla, Valentina in Diana) so pripravile krompir v rožah (z regratovimi cvetovi) in toč s klobaso, skupina Frajle iz Brd (Neža, Tina, Tia) pa "fuje" in pršut s hrenovo omako.

Jedi so šle obiskovalcem v slast in so nam hitro vse pojedli. Zelo so nas pohvalili in pridno glasovali za nas. Rezultati glasovanja še niso znani, skupaj z mentoricama
Vojko Gregorič Mozetič in Ano Komel  pa upamo, da bomo dobili veliko glasov.

Obvestila za učence in starše