Intranet

Tekmovanje deklamatorjev Župančičeva frulica

V aprilu je na šoli potekala avdicija, ki se je je udeležilo 15 deklamatorjev.

Tudi letos so naši učenci sodelovali na tekmovanju mladih deklamatorjev Župančičeva frulica. Vsak je predstavil deklamacijo ene izmed pesmi sodobnega slovenskega pesnika Davida Bedrača. Strokovna komisija, ki sta jo sestavljala učitelja slovenščine Metka Colja Petelin in Miha Hlede, je izbrala 5 učenk, ki so posnele svoje deklamacije. Te je ocenjevala posebna strokovna komisija. Veseli in ponosni smo, da sta bili naši učenki, Vika Šturm in Ula Koncut, med 115 prijavljenimi tekmovalci iz vse Slovenije izbrani med 48 najboljših. V četrtek, 19. 5., sta svojo izvedbo Bedračeve pesmi Jaz sem filmski režiser predstavili pred strokovno komisijo in številnimi gledalci na OŠ Ig. Nastopili sta samozavestno in odločno. Konkurenca je bila huda, tako da se žal nista uvrstili med 5 najboljših.

Kljub temu smo ponosni na njun uspeh in jima iz srca čestitamo.