Prva noč branja na naši šoli

13.04.2019

Na naši šoli smo v petek, 12. 4. 2019, prvič organizirali noč branja, ki se je je udeležilo 25 učencev 6. in 7. razreda ter mentorice (učiteljici slovenščine Metka Colja Petelin in Marjetka Zavrtanik, knjižničarka Ivanka Škerlj in učiteljica geografije Danica Aščić). Ob 18. uri smo se zbrali v Domu sv. Mihaela v Biljani in se razdelili po sobah. Nato smo si ogledali razstavo najljubših knjig učiteljev in drugih delavcev naše šole ter razstavo knjig briške pisateljice Patricije Peršolja, ki je bila tudi gostja našega večera. Njene knjige smo učenci prebrali že pred dogodkom in o njih napisali svoje razmišljanje. Pisateljica nam je predstavila svoj pogled na pisanje, knjige in življenje nasploh. Z veseljem je odgovarjala na naša vprašanja in delila z nami svoje izkušnje.

Sledil je zanimiv in napet lov na zaklad – razdelili smo se v skupine in po vasi iskali ključe za rešitev nalog. Zmagovalna skupina je v dar prejela »zaklad«, knjigo Slavka Pregla Srebro iz modre špilje.

Lov nas je utrudil, zato smo se okrepčali s pico in nadaljevali delo v ustvarjalnih delavnicah. Barvali smo kamenčke in ustvarili rože z lepimi besedami.

Opolnoči je prišel čas za tiho branje, saj je vsak s seboj prinesel svojo najljubšo knjigo ter lučko. Nekateri so kmalu zaspali, drugi pa so vztrajali do zgodnjih jutranjih ur.

Po zajtrku smo se preizkusili v reševanju anagramov, razgibali smo se s štafetnimi igrami in iskali besede iz danih črk. Za sodelovanje na prvi noči branja smo prejeli priznanje in kamenček s svojim imenom.

Vsi smo zelo uživali, saj je bilo zanimivo, razgibano in nepozabno.

Ostali šolski utripi

Šolski utrip