Intranet

Projekt Varno s soncem

20.06.2022

V mesecu maju in juniju so se otroci podaljšanega bivanja v Kojskem pridružili projektu Varno s soncem. S tem preventivnim programom smo jih učitelji skušali opozarjati na pomen pravilne zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov. V ta namen smo organizirali več različnih dejavnosti. Otroci so izvedeli, da sonce ni samo koristno, ampak ima prevelika izpostavljenost soncu lahko tudi škodljive posledice. Spoznali smo načine, kako se pred soncem zaščititi. V ta namen so si otroci izdelali knjižice, oblikovali smo plakate, izdelovali smo kape iz papirja, likovno ustvarjali o soncu, prebirali pravljice na to temo ter se tudi hladili z limonado. Pazili smo, da se nismo preveč izpostavljali soncu, ker je ravno v času podaljšanega bivanja sonce najmočnejše.

Ostali šolski utripi