Malinu Lavrenčiču srebrno priznanje

22.01.2020

V letošnjem šolskem letu se je tekmovanja ACM Bober (tekmovanje iz računalniškega razmišljanja) udeležilo več kot 28 800 tekmovalcev iz cele Slovenije. Tekmovanje je namenjeno učencem od drugega razreda naprej in število tekmovalcev iz leta v leto narašča . Njegov namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo. Računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov. Računalnik je tudi neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov, zaradi katerih posamezniku ni nikoli dolgčas.

Malin je zelo uspešno reševal naloge na šolskem tekmovanju ter se uvrstil na državno tekmovanje.

Dokazal je, da obvlada algoritmično razmišljanje, logično sklepanje in je spreten pri reševanju problemov; osvojil je SREBRNO PRIZNANJE in se uvrstil na odlično 15. mesto v državi.

Učencu za uspeh iskreno čestitamo!