Intranet

Kulturni dan na podružnični šoli Kojsko: Pogled v briško dediščino

09.02.2024

V petek, 9. februarja 2024, je na naši šoli potekal kulturni dan posvečen briški kulturni dediščini. Pri organizaciji tega posebnega dne so nam na pomoč prijazno priskočile gospe iz Goriških Brd, ki kulturno dediščino Brd izjemno dobro poznajo. Z njihovo pomočjo smo lahko uresničili številne ideje in skupaj ustvarili nepozabno izkušnjo.

Dan se je začel s proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku, ki so jo pripravili četrtošolci. Sledile so štiri delavnice, na katerih so se učenci pod vodstvom gostujočih gospa učili in zabavali.

Dve delavnici sta bili posvečeni kulinariki, kjer sta nam ga. Tatjana Kocijančič in ga. Bogdana Šfiligoj razkrili skrivnosti priprave pogače, medtem ko sta ga. Alida Debenjak in ga. Slavica Šibav ob pomoči učencev pripravile slastno frtaljo.

Tretja skupina je bila namenjena spoznavanju briških iger in igrač, kjer sta nas ga. Vesna Tronkar in ga. Gabrijela Zamar popeljali v svet življenja otrok nekoč. Otroci so se vživeli v igre in tako odkrivali delčke preteklosti.

V zadnji delavnici je učiteljica Lara Kodrič učence naučila priredbo pesmi "Moja mati kuha kafe", ki jo je napisala ga. Jožica Krašček ter ljudski ples.

Učenci so v delavnicah uživali in se ob tem veliko naučili. Kulturni dan smo sklenili s predstavitvijo naučenega in seveda s pogostitvijo pripravljenih briških dobrot.

Na koncu bi se želeli iskreno zahvaliti vsem gostujočim gospem, ki so nam s svojim znanjem, prijaznostjo in predanostjo omogočile nepozaben kulturni dan. Brez njihove pomoči in podpore ta dogodek ne bi bil mogoč. Hvala vam za vaš trud in ljubezen do ohranjanja kulturne dediščine.

Ostali šolski utripi

13.02.2024