CŠOD Lipa

25.11.2019

ČETRTOŠOLCI V CŠOD LIPA

1. dan: Po dolgi vožnji smo končno prispeli in se namestili v CŠOD Lipa. Popoldne smo se razdelili v tri skupine. V prvi smo raziskovali Črmošnjice in plesali belokranjske plese, v drugi smo plezali na plezalni steni, v tretji pa smo spoznavali, sestavljali in preizkušali vozila na različne pogone. Zvečer nas je čakal še krajši nočni pohod s petrolejkami.

2. dan:  V dopoldanskem času smo se v dveh skupinah izmenjali na pohodu na Topli vrh ter v igrah za ravnotežje. Popoldne smo v prvi skupini plezali na plezalni steni. V drugi skupini smo spoznavali vas Črmošnjice in se naučili plesati belokranjski ples. Spoznali smo belokranjsko narodno nošo, v katero sta se lahko oblekla Matej in Ula. V tretji skupini smo občudovali Divji potok s slapovi, ob tem pa premagovali naravne ovire. Izdelali smo tudi izdelek iz gline. Po večerji smo se zbrali ob kurišču in spoznavali, kako se zakuri taborni ogenj. Za boljše vzdušje smo zapeli še nekaj pesmi. Učiteljica nam je pripovedovala zanimivo zgodbo o volku Slavku.

3. dan: Po zajtrku smo se preizkusili v Igrah brez meja. Igrali smo hokej z metlami, kegljali, metali storže v tarčo, igrali namizni tenis in v štafeti postavljali skulpturo iz lesenih gradnikov. Pomerili smo se v štafetnih igrah. V Misiji - Orientacija smo s pomočjo aplikacije na tabličnih računalnikih raziskovali okolico doma in reševali naloge. Nekateri so spoznavali gozdna drevesa. Popoldne smo se skupine spet izmenjale na že včeraj opisanih popoldanskih dejavnostih. Večer smo zaključili z družabnimi in ustvarjalnimi igrami. Kdor je želel, je z učiteljico Lindo ustvarjal novoletne voščilnice.

4.dan: Tudi danes je bilo zanimivo, saj smo se skupine ves dan menjale pri dejavnostih, ki so jih nekateri opravljali že v prejšnjih dneh. Končno smo prišli na vrsto vsi. Zadnji večer v Lipi smo pripravili krajši kulturni program in še malo zaplesali.

5. dan: Današnji dopoldan smo preživeli v Semiču, kjer smo z vodiči obiskali Sadni vrt in Muzej narave. Bela krajina z bogato kulturno in naravno dediščino ponuja toliko znamenitosti, da priporočamo obisk.

Ostali šolski utripi

09.12.2019