CŠOD Kranjska Gora 8. razred

06.05.2019

Ponedeljek

Osmošolci smo srečno prispeli v Kranjsko Goro, kjer nas je čakalo presenečenje, sneg! A časa za kepanje ni bilo, saj smo po kosilu in nastanitvi v sobah že imeli predstavitev tedna v naravi in pravil obnašanja v domu. Kmalu zatem so nas razdelili v skupine; vsaka skupina je dobila svojo projektno nalogo, s katero se bo ukvarjala cel teden. Že takoj smo odšli na teren in zbirali potrebne informacije.

Zvečer smo si ogledali utrip Kranjske Gore. Priznati moramo, da sprehodov pri 4 stopinjah Celzija v mesecu maju nismo ravno vajeni.

Torek

Prebudili smo se v čudovito jutro in ves dan preživeli na prostem. Sprehodili smo se do naravnega rezervata Zelenci ter kolesarili do Planice in nazaj. Na pohodu smo spoznavali značilnosti gorništva in pohodništva.

Sreda

Dan so nekateri začeli s predavanjem o zdravi prehrani ter pripravo le-te, drugi pa smo spoznavali vpliv športnih dejavnosti na delovanje srčno-žilno sistema. Preizkusili smo se v veslanju, nordijska hoja pa je predvsem prepričala naši učiteljici Heleno in Demi.

Tudi danes smo se podali na manj zahtevni planinski izlet ter spoznali, da hoja v hrib izboljša mišični tonus in splošno fizično pripravljenost. Spoznali smo tudi, da moramo ob vseh fizičnih aktivnostih biti na prvem mestu pozorni predvsem na našo varnost. To sporoča tudi parola V naravo z glavo.

Zvečer smo zaključili s kvizom ter pred spanjem celo malce zaplesali.

Četrtek

No, pa smo spoznali tudi deževno Kranjsko Goro. A dež zagotovo ni zaustavil naših terenskih aktivnosti; spet smo veslali, se preizkusili v nordijski hoji, obiskali Zelence in spoznavali užitne rastline, ki rastejo po travnikih, gozdovih, kot plevel po vrtovih in še kje. Seveda smo nekatere tudi poskusili.

Vreme se je popoldne izboljšalo, kar smo izkoristili za športne igre na travniku pred domom.

Petek

Spet smo se zbudili v sončno jutro in lahko občudovali lepoto zasneženih gora.

Po zajtrku smo pospravili svoje sobe in pripravili prtljago, saj se naš projektni teden zaključuje.

Svoje učno delo smo še dokončno pregledali in dopolnili, pripravili računalniško predstavitev, nato pa je vsaka skupina svojo projektno nalogo ter tudi občutke predstavila učiteljem in učencem. Pohvalili so nas.

Polni novih vtisov in izkušenj se tako vračamo domov. Hura!

Ostali šolski utripi

OŠ DOBROVO, POŠ KOJSKO