Intranet

Pravljice

Učence prve triade je obiskala knjižničarka in jim prebrala pravljico Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom.

1. c na POŠ Kojsko

Prvošolce je obiskala knjižničarka Ivanka, ki nam je prebrala pravljico Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom, pisatelja Petra Svetine. Zgodba pripoveduje o nekoliko posebnem, zanimivem gospodu Feliksu, ki se nepričakovano, po navdihu, udeleži kolesarske tekme. Zgodba je napeta in tudi zelo zabavna, saj gospod Feliks ni običajen tekmovalec. Med tekmo se večkrat ustavi in si privošči na primer limonado ali osvežilen skok v vodo. Gospod Feliks se ne obremenjuje z zmago, temveč poskrbi za sproščeno in zabavno vzdušje.
Po prebrani pravljici smo prvošolci ustvarjali po spominu. Slike učencev zdaj krasijo šolo in kolesarje pozdravljajo z oken v jedilnici.

Pravljici so prisluhnili tudi učenci 1. triade na matični šoli.