Poslanica ob začetku šolskega leta

29.08.2019

Učenci, starši in učitelji smo še vedno tri oglišča trikotnika, ki je osnovna oblika kroga. Krog je simbol polnosti, zadovoljstva, sreče, simbol absolutnega.
Učencem, ki ste polje našega dela, želimo dobrega počutja v šoli. Uspešno osvajajte in osvojite potrebna znanja, pridobite delovne navade, izkušnje. Naj vas morebitne težave ne omajajo.  V odnosih do so učencev, do odraslih ter do šole kot ustanove gojite spoštljivost in strpnost.

Na končne rezultate v juniju vplivamo tako učitelji, ki poučujemo, kot tudi učenci, ki se učite in naučite. Pomembna vez med nami pa ste prav gotovo vi, starši. Zato pogovorne ure, roditeljski sestanki in druge oblike sodelovanja nudijo možnost, da se med šolskim letom pogovorimo o delu in življenju vašega otroka v šoli in doma, kajti vsako od teh okolij je svet zase. Vabimo vas, da se  odzivate našim ponudbam po sodelovanju z vami.

Lepše se bomo počutili, boljše učne in druge uspehe bomo dosegali, če bomo medsebojno povezani, si namenili čim več časa in če se bomo poleg pravic zavedali tudi svojih dolžnosti.

Ob začetku novega šolskega leta si zaželimo, naj ima naša  šolska skupnost podobo kroga, ki naj ga napolnjujejo vesele, svetle in uspešne zgodbe.

ravnatelj Damijan Marinič

Sorodna obvestila za učence in starše

Šolski utrip

15.11.2019